site.btaМилан победи Фиорентина като гост в Серия А

Милан победи Фиорентина като гост в Серия А
снимка: АР, Massimo Paolone

Милан победи с 2:1 като гост Фиорентина в среща от 30-ия кръг на италианското футболно първенство. Португалският национал Рафаел Леао беше големият герой за тима на Стефано Пиоли, след като се отчете с гол и асистенция.

В 47-ата минута триково подаване на Леао хвана неподготвена защитата на Фиорентина и Рубен Лофтъс-Чийк от непосредствена близост простреля Терачано. Три минути по-късно Дънкан от домакините с плътен удар извън наказателното поле изравни резултата.

Милан се нуждаеше от само 180 секунди, за да стигне до нов гол. Рафаел Леао направи отличен самостоятелен пробив, който завърши с удар в мрежата на домакините.

За Фиорентина мачът беше много емоционален, защото преди него от клуба почетоха паметта на спортния директор Джо Бароне, който почина преди няколко дни.

С победата Милан се утвърди на втората позиция с актив от 65 точки, докато Фиорентина е 10-ти с 43 пункта.