site.btaЯнаки Милев стартира с победа в квалификациите на турнир от сериите "Чалънджър" в Италия

снимка: БТА архив

Националът на България за Купа "Дейвис" Янаки Милев стартира с победа в квалификациите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Барлета (Италия) с награден фонд 74 825 евро.

Поставеният под номер 8 в схемата на пресявките Милев спечели срещу представителя на домакините Фабрицио Андалоро със 7:5, 6:3 за 82 минути.

Българинът направи два пробива по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част взе подаването на съперника си в четвъртия гейм и затвори срещата с третия си мачбол.

Милев заработи 2 точки за световната ранглиста и 370 евро, а в спор за място в основната схема ще играе утре срещу номер 5 Кирил Кивацев (Русия). Двамата не са се срещали досега.

Към 21:15 на 10.05.2024 Новините от днес