site.btaМонтана 2003 победи Локомотив София и зае третото място в турнира за Купата на България по баскетбол за жени

Отборът на Монтана 2003 спечели бронзовите медали в турнира за Купата на България по баскетбол за жени след като победи Локомотив София с 81:46 (19:8, 24:11, 28:15, 10:12) в двубой, игран в "Арена Самоков". Монтана 2003 пропусна надпреварата през миналата година, а при последното си участие през 2022-а стигна до среброто.

Вицешампионките, които допуснаха поражение от домакина на финалната четворка Рилски спортист на полуфиналите, превъзхождаха Локомотив София през целия мач. На почивката авансът на състава, воден от старши треньора Преслав Пешев, беше 24 точки - 43:19. През второто полувреме Монтана 2003 продължи да увеличава преднината си и преди последните 10 минути Локомотив изоставаше с 34:71. Най-голямата разлика в срещата бе 42 точки.

Микаела Дамянова се отличи с 16 точки, 7 борби и 5 асистенции за победата, а Преслава Колева оформи "дабъл-дабъл" от 12 точки и 10 борби.

Гергана Цекова бе най-резултатна за Локомотив София с 14 точки и 7 борби.

За Монтана 2003 сега предстои домакинство на сръбския Партизан 1953 в двубой от Суперлигата на Адриатическата лига за жени на 14 февруари, а в Първата четворка на българското първенство тимът ще гостува на Рилски спортист на 17 февруари. Същия ден Локомотив София има насрочено домакинство срещу Берое Стара Загора отново в Първата четворка на шампионата.

Към 07:46 на 17.05.2024 Новините от днес