site.btaДенислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Турция

Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Глушкова победи в оспорван двубой чешката квалификантка Линда Шевчикова със 7:6(6), 2:6, 6:3 за 3:26 часа.

Българката преодоля пасив от 1:4 по пътя си към успеха в първия сет, но във втората част взе само два гейма и съперничката й изравни резултата. В третия сет тя взе аванс от 5:1 и спокойно стигна до крайния успех.

В спор за място на полуфиналите Глушкова ще играе утре с третата в схемата Пиа Ловрич (Словения).

Участващата с "уайлд кард" Лидия Енчева отпадна във втория кръг след поражение от шестата поставена Мария Хосе Рамирес (Мексико) с 4:6, 3:6 за 1:42 час.

Към 14:42 на 08.05.2024 Новините от днес