site.btaЦСКА се наложи над Левски като домакин в Националната баскетболна лига

ЦСКА се наложи над Левски като домакин в Националната баскетболна лига

Отборът на ЦСКА победи Левски с 81:67 (18:17, 20:15, 21:15, 22:20) като домакин в среща от 15-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). "Червените" продължиха успешната си серия в първенството със седма поредна и общо 12-а победа. Тимът на Левски е на другия полюс, допускайки десето поредно и общо 11-о поражение.

Домакините имаха точка аванс след 10 минути игра - 18:17. Те дръпнаха със 7 точки в хода на първата четвърт, но "сините" успяха да скъсят дистанцията.

Възползвайки се от добрата си стрелба от далечна дистанция Левски изравни и обърна до 26:24 в своя полза в началото на втората част. ЦСКА обаче бързо си върна водачеството и го задържа до почивката, която дойде при 38:32.

"Червените" имаха превъзходство в третата част и към средата на периода за първи път вдигнаха разликата над 10 точки. Преди заключителните 10 минути домакините водеха с 59:47.

До края на мача баскетболистите на ЦСКА не позволиха на гостите да застрашат сериозно водачеството им, увеличиха аванса си до 20 точки и нямаха проблеми да запишат нова победа.

Брандън Йънг и Венцислав Петков отбелязаха по 17 точки за ЦСКА, а Георги Боянов завърши с "дабъл-дабъл" от 11 точки и 11 борби. За "червените" не игра Божидар Аврамов.

За Левски Зейн Ноулс вкара 15 точки и овладя 12 борби, Лъчезар Димитров реализира 13 точки, а Красимир Петров добави 12 точки.

В следващия кръг от НБЛ на 13 януари Левски ще приеме Академик Пловдив, а ЦСКА ще гостува на Черно море Тича на 14 януари.

Срещи от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

ЦСКА – Левски - 81:67 (18:17, 20:15, 21:15, 22:20)

от неделя:
Рилски спортист (Самоков) - Балкан (Ботевград) - 69:64 (20:10, 19:17, 15:10, 15:27)

Миньор 2015 – Черноморец         – 82:80 (25:25, 13:18, 16:23, 28:14)
Академик Пловдив – Шумен         – 84:76 (27:16, 16:17, 20:28, 21:15)
Спартак Плевен - Черно море Тича – 89:85 (26:25, 26:15, 15:26, 22:19)

6. Черно море Тича 	15 	6 	9 	1197:1275 	21
 7. Миньор 2015 	15 	6 	9 	1137:1280 	21
 8. Берое 	        14 	6 	8 	1136:1181 	20
 9. Ямбол 	        14 	6 	8 	1131:1195 	20
10. Левски 	        15 	4 	11	1121:1172 	19
11. Шумен 	        15 	4 	11 	1247:1301 	19
12. Академик Пловдив 	15 	4 	11 	1159:1271 	19

Към 03:27 на 20.05.2024 Новините от днес