site.btaЦСКА победи Академик с дабъл-дабъл на Кейлъб Уесън, "червените" се доближиха на точка от първото място в НБЛ

Снимка: БТА

Кейлъб Уесън записа дабъл-дабъл и ЦСКА победи Академик (Пловдив) с 93:74 (19:25, 29:21, 22:10, 23:18) като домакин в мач от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), с което "червените" се доближиха на точка от лидера в класирането Черноморец (Бургас).

Уесън завърши мача с 16 точки и впечатляващите 15 борби, към които добави и четири асистенции. Брендън Йънг също отбеляза 16 точки, а най-резултатен за "червените" бе Георги Боянов с 18 точки, шест от които с две тройки.

Пловдивчани затрудниха ЦСКА само на старта. Именно Боянов даде аванс на от точка на "червените" 3:25 минути преди края на първата четвъртина, но остатъкът от времето бе доминиран от Академик. Джерълд Лидъл възстанови преднината на гостите и в следващата атака наниза тройка за преднина от 17:13. Джъстин Маккол вкара следващите два коша, включително един от нарушение, а серията от осем безответни бе прекратена от Боянов.

ЦСКА съкрати пасива си във втората част и поведе с 34:33 след две точни стрелби на Боянов след нарушение. Тройка на Божидар Аврамов пък даде начало на серия от шест безответни точки, с които ЦСКА поведе с 48:46 на полувремето. "Червените" увеличиха аванса си на над десет точки в третата четвъртина и повече не позволиха на гостите си да се доближат до победа.

ЦСКА вече е с 23 точки и една по-малко от Черноморец (Бургас), който утре гостува на Рилски спортист (Самоков). Балкан пък е на трето място с две точки пасив от "червените", след като ботевградчани надвиха Левски със 79:71 (22:21, 23:20, 23:20, 11:10).

Николай Грозве (15) и Майкъл Диксън (14) нанизаха общо 29 точки за Балкан като резерви, а за Левски, едва шести в класирането на НБЛ, най-резултатни бяха Димитър Маринчешки и Зейн Ноулс с по 16.

Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ), мачове от 13-ия кръг на редовния сезон:

ЦСКА - Академик (Пловдив) - 93:74 (19:25, 29:21, 22:10, 23:18)
Балкан (Ботевград) - Левски - 79:71 (22:21, 23:20, 23:20, 11:10)

в събота:
Берое (Стара Загора) - Шумен
Черно море Тича (Варна) - Ямбол
Рилски спортист (Самоков) - Черноморец (Бургас)

7. Ямбол            12   5   7    951:1019    17
 8. Миньор 2015      12   5   7    907:1034    17
 9. Шумен            12   4   8    999:1029    16
10. Берое            12   4   8    978:1029    16
11. Черно море       12   4   8    933:1016    16
12. Академик Пловдив 13   3  10    992:1104    16

Към 17:25 на 20.05.2024 Новините от днес