site.btaПьотровски и Неделев изведоха Лудогорец до изразителна победа срещу Ботев (Враца)

Пьотровски вкара два гола през три минути след почивката / Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, мач от 19-ия кръг на efbet Лига между Лудогорец (Разград) и Ботев (Враца):

Лудогорец (Разград) - Ботев (Враца) - 5:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Квадво Дуа 20, 2:0 Якуб Пьотровски 56, 3:0 Якуб Пьотровски 59, 4:0 Матиас Тисера 74, 5:0 Тодор Неделев 88
стадион: "Хювефарма Арена", Разград
главен съдия: Георги Кабаков
жълти картони: Кайо Видал, Сон (Лудогорец); Браян Мендоса, Марко Мажуга, Едуардо Кунде (Ботев).
състав на Лудогорец: Дамян Христов, Якуб Пьотровски (78-Мунир Шуяр), Клод Гонсалвеш, Квадво Дуа (64-Матиас Тисера), Аслак Фон Витри, Сон, Оливие Вердон, Ноа Сонко Сундберг, Педро Нареси (46-Тодор Неделев), Бърнард Текпетей и Кайо Видал (64-Рик Джонатан).
състав на Ботев: Федерико Рубио, Даниел Генов, Спас Георгиев (76-Луга Джиле), Жан-Пиер да Силва (68-Красимир Тодоров), Марко Мажуга (60-Мартин Смоленски), Бубакар Траоре, Браян Мендоса, Едуардо Кунде, Марио Киконда (76-Диого Барбоса), Стефан Велев и Луис Соарес.

Капитанът Якуб Пьотровски се разписа два пъти през второто полувреме, а Тодор Неделв се отчете с гол и две асистенции за изразителна победа на Лудогорец (Разград) с 5:0 срещу Ботев (Враца) в мач от 19-ия кръг на българската футболна efbet Лига.

Шампионите са с 39 точки и по три по-малко от ЦСКА-София и Черно море (Варна), който обаче са изиграли и по мач повече.

Лудогорец доминираше през първото полувреме и се оттегли на почивка с гол преднина. В 20-ата минута Бърнард Текпетей подаде извеждащ пас на Квадво Дуа, който надбяга Бубакар Траоре по дясното крило и преодоля Федерико Рубио с диагонален шут.

Лудогорец пропусна още няколко положения през първото полувреме, но шампионите бяха перфектни на старта на второто и вкараха бързи два гола чрез Якуб Пьотровски. В 56-ата минута полският национал се разписа с глава след центриране на Тодор Неделев от ъглов удар, а само три по-късно той получи подаване по земя от Аслак Фон Витри и бе точен с прецизен шут около границата на наказателното поле.

Матиас Тисера отбеляза четвъртото попадение за Лудогорец в 74-та минута след многоходова комбинация, завършила с извеждащо подаване на Неделев и точен удар на аржентинския нападател. Той се появи в игра десет минути по-рано, заменяйки първия голмайстор Дуа.

Тодор Неделев оформи крайното 5:0 с попадение от воле от около 20 метра в 88-ата минута. Това бе 14-о поражение за врачани от началото на сезона и те са на предпоследно място с 13 точки.