site.btaОБНОВЕНА Илиян Радулов и Леонид Шейнгезихт с успешен старт на турнир по тенис в Сарагоса, Николай Неделчев отпадна

снимка: Българска федерация по тенис

Илиян Радулов и Леонид Шейнгезихт се класираха за втория кръг на турнира по тенис за мъже в Сарагоса (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

18-годишният българин Радулов победи бразилеца Оскар Жозе Гутиерес с 6:1, 7:6(1). Срещата продължи час и 44 минути. Той спечели шест поредни гейма от 0:1 до 6:1 в първия сет. Втората част премина без пробиви и се стигна до тайбрек, в който българинът се наложи убедително със 7-1 точки.

Шейнгезихт надви испанеца Алехо Санчес Килес с 6:2, 7:6(7). Българинът спечели първите пет гейма в мача и взе с лекота първия сет, а във втория двамата стигнаха до тайбрек. В него Шейнгезихт допусна обрат след преднина от три точки, но записа два поредни мини-пробива и спечели с първия си мачпойнт.

Стартиралият от квалификациите Николай Неделчев загуби срещата си от първия кръг срещу Кузей Чекирге (Турция) с 1:6, 1:6. Преди този мач Неделчев постигна две победи в пресявките. За Неделчев предстои участие в турнира на двойки в тандем с аржентинеца Арег Степанян.

Към 16:01 на 20.05.2024 Новините от днес