site.btaГрешка на Симон Слуга донесе точката на Локомотив (Пловдив) при гостуването на Лудогорец, младокът Петър Андреев е герой за "черно-белите"

"Черно-белите" прекъснаха серията си от 9 поредни победи, но остават без поражение през сезона / Снимка: БТА
Първенство на България по футбол, среща от 11-ия кръг на Първа лига:
Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 1:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Бърнард Текпетей 9, 1:1 Петър Андреев 85
стадион: „Хювефарма Арена“, Разград
главен съдия: Никола Попов, гр. София
жълти картони: Аслак фон Витри (Лудогорец); Евандро, Алфа Конте, Георги Минчев, Хорхе Сегура, Динко Хоркаш (Локомотив Пловдив)
състав на Лудогорец: Симон Слуга, Аслак фон Витри, Оливие Вердон, Сонко Сундберг, Франциско Гомес–Сон, Якуб Пьотровски,
Клод Гонсалвеш (87 - Матиас Тисера), Иван Йорданов (71 - Педро Нареси), Бърнард Текпетей (60 – Мунир Шуиар),
Кайо Видал (60 – Рик Джонатан), Руан Круз (71 - Спас Делев) състав на Локомотив (Пловдив): Динко Хоркаш, Ангел Лясков, Ефе Али (82 – Мартин Паскалев), Хорхе Сегура,
Оливер Камдем, Христо Иванов (46 – Лео Сена), Евандро, Джовани Бариани, Алфа Конте (49 – Петър Андреев),
Бабакар Дион (76 - Ивайло Иванов), Георги Минчев

Локомотив (Пловдив) остава непобеден от началото на сезона в Първа лига, след като „черно-белите“ стигнаха до равенство 1:1 при визитата си на шампиона Лудогорец в дербито от 11-ия кръг на шампионата. Бърнард Текпетей даде аванс на „орлите“ още в 9-ата минута на мача, а Руан Круз уцели греда в 58-ата. Така се стигна до 85-ата минута, когато Симон Слуга сбърка фатално и резервата Петър Андреев донесе точката на своя тим. По този начин „смърфовете“ прекъснаха серията си от 9 поредни победи, но остават без загуба в 11 кръга през кампанията и продължават да водят в класирането с актив от 29 точки, с 2 повече от втория Черно море. Лудогорец продължава да е пети със 17 точки, но и с 2 мача по-малко в сравнение с лидера Локомотив (Пловдив).

Лудогорец започна по-активно срещата и в 9-ата минута „орлите“ поведоха в резултата. Якуб Пьотровски намери Бърнард Текпетей с дълго извеждащо подаване от собствената половина. капитанът на „зелените“ се откъсна от Хорхе Сегура, овладя във въздуха и завърши безпощадно с левия крак за 1:0.

В 21-ата минута Симон Слуга сбърка в собственото наказателно поле, притиснат от Георги Минчев, и подари топката на Евандро, който стреля от малък ъгъл, но встрани от вратата.

В 38-ата минута Минчев се пребори с двама играчи на Лудогорец на границата на наказателното поле и пусна вляво към Джовани, който шутира по диагонала, но Слуга реагира и отрази. Малко след това двамата размениха ролите си и бразилецът центрира към централния нападател, чийто удар с глава премина встрани от вратата. Така почивката дойде при гол аванс в полза на шампионите.

Осем минути след подновяването на играта Лудогорец пропусна отличен шанс да удвои преднината си. Руан Круз бе изведен от Текпетей, бразилецът финтира Ефе Али и пробва да завърши технично покрай Хоркаш, но топката срещна гредата.

В 58-ата минута домакините имаха претенции за дузпа при съприкосновение между Ангел Лясков и Иван Йорданов в наказателното поле. Главният съдия Никола Попов бе извикан да преразгледа ситуацията с помощта на ВАР и прецени, че няма достатъчно основания да отсъди наказателен удар. Десетина минути след това Лудогорец отново организира добра атака, на върха на която се озова резервата Рик Джонатан и бразилецът опита удар с левия крак, спасен с вещина от Динко Хоркаш.

В 85-ата минута Локомотив изравни резултата. Вратарят на домакините Симон Слуга бе големият грешник за своя тим, след като се забави да изчисти и сбърка фатално, пресиран от Петър Андреев, който бе достатъчно настоятелен и реализира за 1:1.

До края на срещата играчите на Ивайло Петев притиснаха своя съперник в търсене на победно попадение, но не съумяха да преодолеят Динко Хоркаш.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Левски, докато Локомотив (Пловдив) приема ЦСКА-София.

Към 06:40 на 14.05.2024 Новините от днес