site.btaНовият мениджър Анге Постекоглу обеща, че Тотнъм със сигурност ще се подобри

Новият мениджър Анге Постекоглу обеща, че Тотнъм със сигурност ще се подобри
снимка: АП

Мениджърът Анге Постекоглу обеща, че Тотнъм ще се подобри и похвали издръжливостта на неговия отбор, който не позволи напускането на Хари Кейн да ги разсее. Според него, те са показали мъжество и са се преборили за равенството 2:2 срещу Брентфорд във Висшата лига днес.

Напускането на капитана на Англия Хари Кейн в посока Байерн (Мюнхен), съчетано с четирима пълни дебютанти, промени лицето на Тотнъм и въпреки че не победиха, създадоха енергична атмосфера в Западен Лондон. Кристиан Ромеро даде преднина на гостите от Тотнъм в 11-ата минута след което домакините обърнаха развоя на мача с голове на Брайън Мбемо и Йоан Уиса. Но Джеймс Мадисън изработи гола и за Емерсон, който малко преди края на първото полувреме направи 2:2. Резултатът се запази и през второто полувреме, въпреки че хората на Постекоглу имаха 69 процента владеене на топката и 18 изстрела към вратата. Австралиецът обаче е наясно, че те трябва да подобрят играта си в последната третина от терена, за да компенсират напускането на Кейн.

"Футболните клубове се развиват много бързо. Нямаше нужда да се занимавам с това, нямаше нужда и да ги гушкам грижливо, за да ги усетя как са. Имахме важен мач и те бяха наясно с това, заяви Постекоглу, когато го попитаха дали е коментирал с отбора напускането на Хари Кейн към Германия.

Мисля, че това беше същественото за нас. Ако сме се чувствали разсеяни – аз или някой друг, мисля щеше да се види това особено преди почивката. Днешният мач е добра отправна точка за надграждането на отбора, но със сигурност трябва да се подобрим. Мисля, че след дузпата и обрат до 1:2 щеше да е лесно да загубим, но реално не го усещах в отбора, допълни новият треньор на Тотнъм.

Кристиан Ромеро, който вкара първото попадение за тима му, трябваше да бъде заменен. Той пострада при сблъсък с играч на Брентфорд, но не беше доволен от излизането си от игра. Въпреки това австралиецът смята, че е постъпил правилно: "В днешно време това, което знаем за нараняванията на главата, ни кара да сме предпазливи. Мислех, че е доста ясно какво се е случило – но се надяваме, че той ще се оправи. Тогава не искаше да излиза, но ситуацията е ясна и аз не бих рискувал по никакъв начин, завърши треньорът.

Към 04:37 на 17.06.2024 Новините от днес