site.btaЛъчезара Пекова стана шампионка в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика "Жулиета Шишманова" в Бургас

Националката Лъчезара Пекова стана шампионка в многобоя в третото издание на международния турнир по художествена гимнастика за приз "Жулиета Шишманова", който се провежда в зала "Младост" в Бургас.

След четирите изпълнения тя събра 118.850 точки, след като беше оценена с 30.500 точки на обръч, 30.500 на топка, 29.950 на бухалки и 27.900 на лента). Така Пекова се класира за финалите на всичките четири уреда, които са в неделя.

Приз "Жулиета Шишманова" спечели Силвия Стойнева, личен треньор на победителката в многобоя.

Сребърното отличие завоюва представителката на Италия Джорджия Гали със 118.550 точки, а трета се нареди Кайон Джон от Република Корея със 107.500 точки.

Това е трето отличие за страната, след като по-рано днес Никол Тодорова спечели титлата в многобоя, а Елвира Краснобаева завоюва сребърно отличие при девойки старша възраст.

Ансамбълът за девойки също изигра своите композиции с пет въжета и пет топки. За момичетата на Кристина Илиева и Жанина Иванова, както и за индивидуалните състезателки при девойките Никол Тодорова и Елвира Краснобаева, това е последна проверка преди Световното първенство в Клуж-Напока (Румъния) следващата седмица.

На официалното откриване на турнира присъстваха кметът на Община Бургас Димитър Николов, президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева, трикратната абсолютна световна шампионка Мария Гигова и други.

Участват 200 гимнастички от 16 държави. Организатор е спортен клуб по художествена гимнастика Черноморец, с подкрепата на Българската федерация по художествена гимнастика и Община Бургас.

Утре състезанието завършва с финалите на отделните уреди при девойките от 9.00 часа и при жените от 10.45.

Към 09:21 на 15.05.2024 Новините от днес