site.btaЛъчезара Пекова се класира за финалите на обръч и на топка на международния турнир по художествена гимнастика "Жулиета Шишманова" в Бургас

снимка: БФХГ фейсбук

Националката Лъчезара Пекова заема второ място в класирането за многобоя след първите два уреда в третото издание на международния турнир по художествена гимнастика "Жулиета Шишманова" в Бургас.

Българката събра 61.000 точки, след като получи оценки от 30.500 на обръч и 30.500 на топка. Така Пекова се класира за финалите на двата уреда, които са в неделя.

На първо място след първия състезателен ден е представителката на Италия София Сичиняно с 61.550 точки, а трета позиция заема Тин-Чън Чан (Тайван) с 54.750 точки.

В събота предстоят съчетанията с бухалки и с лента. Състезанието при жените стартира в 10.45 часа в зала "Младост" в Бургас.

По-рано днес Елвира Краснобаева поведе в многобоя при девойките на международния турнир "Жулиета Шишманова", следвана от сънародничката си Никол Тодорова.

В надпреварата участват състезателки от 15 държави, сред които България, Германия, САЩ, Украйна, Италия и други.

Към 04:58 на 15.05.2024 Новините от днес