site.btaКамерън Нори и Холгер Руне се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис в Лондон

снимка: АП архив

Първата ракета на Великобритания Камерън Нори преодоля сет пасив, но успя да се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева "Куинс Клъб" в Лондон.

Петият поставен в схемата Нори победи австралиеца Джордан Томпсън с 4:6, 6:3, 6:2 за близо два часа на корта.

Световният номер 76 Томпсън направи един пробив по пътя си към успеха в първия сет. Нори обаче взе подаването му за 4:2 във втората част и изравни, а в третия сет доминираше изцяло и след нови два пробива затвори мача.

"Мисля, че беше перфектен мач. Джордан наистина харесва тревата и в първия сет изигра няколко добри точки, за да ме победи. Мисля, че играх страхотно, така че не трябваше да променям твърде много. Излязох с много енергия в третия сет и това ми помогна. Наистина е добре да си толкова постоянен, но винаги искаш повече като тенисист. Искам да продължа да постигам повече, особено в по-големите турнири", каза британецът.

Нори трябваше да играе на двойки с Анди Мъри в Лондон, но двукратният шампион на "Уимбълдън", който загуби на сингъл във вторник, се оттегли поради преумора.

"Той ми изпрати съобщение тази сутрин. Би било хубаво да играя с него, но го разбирам. Той е изиграл много мачове и виждам, че е насочил поглед към "Уимбълдън". Той иска да е свеж за тогава", коментира Нори.

В спор за място на полуфиналите той ще играе със Себастиан Корда.

22-годишният американец Корда победи номер 4 в схемата Франсис Тиафо (САЩ) със 7:6(2), 6:3 и прекъсна успешната му серия на трета. Тиафо спечели титлата в Щутгарт през миналата седмица.

Номер 2 в схемата Холгер Руне (Дания) елиминира участващия с "уайлд кард" представител на домакините Райън Пенистън с 6:3, 6:4 при дебюта си в турнира.

Руне вече има две победи на трева. Той никога не беше печелил на тази настилка като професионалист преди тази седмица, след като загуби в първия кръг три пъти миналата година, включително на "Уимбълдън".

На четвъртфиналите датчанинът ще излезе срещу номер 6 Лоренцо Музети (Италия), който надделя над Бен Шелтън (САЩ) с 6:4, 4:6, 6:4.

Към 01:44 на 19.05.2024 Новините от днес