site.btaБългария има своите нови шампиони при девойките по бокс

България има своите нови шампиони при девойките по бокс

В град Ямбол бяха излъчени новите шампиони и медалисти на България от Държавното лично първенство по бокс при девойките.

Турнирът във възрастовите групи до 15 и до 18 години завърши в четвъртък, като бяха раздадени 22 комплекта отличия в различните категории.

При 15-годишните най-много титли спечелиха боксьорките на Локомотив София и Русе – по три, докато с две шампионски отличия се окичиха тези на Мизия. Общо 21 отбора пък излъчиха поне по една медалистка.

При 18-годишните с по две златни отличия приключиха Локомотив София, ЦСКА и Спарта Монтана. И тук общо 21 клуба имаха поне по една медалистка на почетната стълбичка.

Държавният личен шампион в Ямбол продължава с финалите при младежите. Всички шампиони там ще станат ясни в събота след 10:00 часа.

Към 23:59 на 23.04.2024 Новините от днес