site.btaАлександър Зверев се класира за полуфиналите на "Ролан Гарос"

Александър Зверев се класира за полуфиналите на "Ролан Гарос"
снимка: АП

Александър Зверев се класира за полуфиналите на Откритото първенство по тенис на Франция. Представителят на Германия, поставен под номер 22, победи трудно с 6:4, 3:6, 6:3, 6:4 аржентинеца Томас Ечевери, заемащ 49-то място в световната ранглиста.

Зверев, който все още няма нито една титла в турнирите от "Големия шлем", направи пробив в седмия гейм на първия сет, за да поведе в резултата. Германецът изгуби подаването си още в самото начало на третата част, но успя да спечели пет поредни гейма и да поведе с 2:1 в общия резултат.

Решителният пробив в последната част беше за 4:3 в полза на олимпийския шампион Александър Зверев, който приключи мача след 3 часа и 22 минути.

На полуфиналите на "Ролан Гарос" германският тенисист ще се изправи срещу Каспер Рууд или Холгер Руне, които ще играят един срещу друг по-късно тази вечер.

Успехът на Зверев в Париж идва 12 месеца след контузията му, която го извади от игра до края на 2022 година.

Към 00:51 на 29.03.2024 Новините от днес