site.btaБаскетболният ЦСКА спечели шампионска титла на България при подрастващите

Баскетболният ЦСКА спечели шампионска титла на България при подрастващите
снимка: Българска федерация по баскетбол

Отборът на ЦСКА завоюва титлата в държавното първенство на България по баскетбол при 15-годишните момчета. "Червените" победиха категорично във финала тима на Черно море Тича със 72:48 след отлично второ полувреме пред своя публика в залата на ЦСКА в София.

Съставът на БУБА Баскетбол спечели бронзовите медали след като постигна драматична победа над Балкан с 60:59. Столичани изоставаха и с двуцифрена разлика в моменти от мача, но осъществиха пълен обрат.

Тимът на Делфин надви Шумен с 62:59 в много оспорван двубой и завърши на пета позиция в държавното първенство. Бургаският тим изоставаше в резултата преди решителната четвърт, но успя да измъкне успеха в края на мача.

Седми се нареди Дунав 2007, който в последната си среща от турнира се наложи над Славия с 60:44, взимайки инициативата още в началните минути.

Към 06:37 на 19.03.2024 Новините от днес