site.btaС два гола в рамките на три минути Ботев Враца победи Берое в Първа лига

С два гола в рамките на три минути Ботев Враца победи Берое в Първа лига
снимка: БТА, архив

Среща от 32-ия кръг на първенството на България по футбол, група от 11-то до 16-то място:

Ботев (Враца) - Берое (Стара Загора) - 2:0 (0:0)

състави:
Ботев (Враца): Красимир Костов, Мартин Кавдански, Даниел Генов (81-Красимир Тодоров), Диего Фераресо, Момчил Цветанов, Мирослав Маринов (81-Марко Маджуга), Диого Барбоса, Чавдар Ивайлов (76-Лукас Брамбила), Меси Биатумусока, Браян Мендоса, Клери Сербер (90-Том Рапнуил)

Берое: Иван Караджов, Бубакар Траоре (66-Божидар Пенчев), Йоан Бауренски (66-Серкан Юсеин), Макс Челич, Ромарио Мойс (59-Уерди Мара), Педро Енрике (46-Зария Ламбулич), Спас Георгиев, Симеон Мечев, Клайдер Машедо, Васил Василев (59-Калоян Кръстев), Тонислав Йорданов

Ботев Враца победи Берое с 2:0 като домакин в последна среща от 32-ия кръг на първенството на България по футбол в групата за разпределение на местата от 11-то до 16-то и битката за оставане в елита. Врачани излязоха на 11-а позиция във временното класиране в Първа лига с 32 точки, изпреварвайки старозагорци, които остават 12-и с 30 точки в актива си.

Домакините поразиха противника с две попадения в рамките на три минути през второто полувреме. Мирослав Маринов даде аванс на Ботев Враца в 59-ата минута, а в 62-ата Даниел Генов покачи на 2:0.

Футболистите на Ботев Враца организираха първата по-опасна атака в шестата минута на двубоя. Мирослав Маринов бе изведен в добра позиция, но не затрудни вратаря на Берое Иван Караджов при изстрела си. Клери Сербер пропусна нова възможност за врачани в 14-ата минута, стреляйки с глава встрани от вратата на гостите.

В средата на първото полувреме Тонислав Йорданов засече центриране на Васил Василев за старозагорци, но не успя да отправи добър удар, а малко по-късно Симеон Мечев стреля от дистанция, но стражът на Ботев Красимир Костов се справи. Йорданов завърши обещаваща атака на Берое в 39-ата минута, отново без да затрудни Костов.

Домакините поведоха в 59-ата минута на мача. Вратарят Красимир Костов изпрати топката с дълго подаване в предни позиции, Мирослав Маринов овладя, напредна и реализира за 1:0 в полза на Ботев. Само три минути по-късно, в 62-ата врачани нанесоха втори удар срещу Берое. Чавдар Ивайлов изведе Даниел Генов срещу Караджов и той се разписа за 2:0 в полза на домакините.

Влезлият като резерва в състава на Берое Серкан Юсеин опита удар към вратата на Ботев Враца в 67-ата минута, но Костов внимаваше и изби. Старозагорци търсеха начин да намалят изоставането си в оставащите минути до края на срещата, но безуспешно.

В следващия си двубой Ботев Враца ще гостува на Пирин на 27 май, а Берое ще приеме Спартак Варна два дни по-рано, на 25 май.

Към 01:39 на 21.05.2024 Новините от днес