site.btaЧерно море победи Добруджа в последната си контрола

Черно море победи
Добруджа в
последната си контрола

Варна, 12 февруари (БТА)
Черно море победи Добруджа с 6:0 в последната си проверка преди възобновяването на първенството. Срещата се игра на стадион "Тича" във Варна, като преди началото й официално бе представен съставът на "моряците" за пролетния дял от надпреварата в efbet Лигата.
Още през първата част домакините поведоха с 3:0. В 13-та минута Матиас Курьор бе изведен в отлична позиция и със страхотен удар вкара за 1:0. В 21-та минута Родриго Вилела можеше да удвои преднината на Черно море, но за късмет на гостите след удара му топката мина на сантиметри встрани от вратата. В 32-та минута Живко Атанасов отбеляза втори гол за Черно море, след като засече с глава топката след центриране на Матиас Курьор. В 44-та минута Живко Атанасов реализира отново с глава втория си гол в мача и трети за Черно море.
В 60-та минута домакините вкараха 4-ти гол, а негов автор стана Мазир Сула, който вкара с прецизен удар от около 25 метра. В 65-та минута съдията отсъди дузпа за Черно море за нарушение на вратаря срещу Евгений Сердюк, а нападателят на варненци бе точен от бялата точка за 5:0. В 84-та минута Евгений Сердюк засече топката с глава след центриране отдясно на Павел Георгиев и оформи крайното 6:0.
По време на подготовката си Черно море изигра общо седем контроли. Отборът на Илиан Илиев завърши 3:3 с Добруджа, победи с по 3:0 Черноморец Балчик и Лудогорец II, а в Румъния надиграха с 3:2 Фарул Констанца. Срещу Дунав Русе "моряците" записаха успех с 4:1, срещу Созопол - 4:0 и отново срещу Добруджа - 6:0.
Първата среща на Черно море при възобновяването на надпреварата в efbet Лигата е на 20 февруари (неделя) срещу шампионите от Лудогорец. Мачът е 15:15 часа на стадион "Тича".