site.btaДиего Симеоне: "Реалността на Атлетико е да се бори за Шампионска лига и ние трябва да го приемем"

Мадрид, 13 февруари (БТА).
Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне коментира мача от 24-ия кръг на Ла Лига срещу Хетафе (4:3).
"Имахме най-добрите 25 минути от началото на първенството. Допуснахме първия гол и след това два от дузпи. Изравнихме, но след това останахме с десет души след отстраняването на Фелипе, въпреки че всеки можеше да бъде на негово място.
Момчетата дават всичко от себе си на терена. Издигаме се и падаме, падаме и се издигаме. Отборът не иска да напусне надпреварата за място в Шампионска лига. Това е нашата реалност - да се борим за влизане в Шампионската лига и трябва да го приемем", заяви Симеоне пред "Marca".
След този мач Атлетико е четвърти в класирането с 39 точки, а Хетафе е 15-и с 25 пункта.