Служители в музеи и галерии протестират с искане за поетапно увеличение на заплатите до 125% от средните възнаграждения за страната
За поетапно увеличение на възнагражденията до 125% от средната работна заплата за страната протестират днес специалистите от музеите и художествените галерии. Засега протестът е само символичен и не е говорено за ефективни стачни действия, но заплати от 1200-1300 лева са цинизъм, каза пред БТА служител от Софийската градска художествена галерия (СГХГ).
