site.btaЧерно море Тича надделя трудно над Миньор 2015 в Националната баскетболна лига

Черно море Тича – Миньор 2015 - 86:69 (18:17, 21:22, 19:17, 28:13)

Зала „Христо Борисов“;

Зрители - 800;

Съдии – Николай Цинцарски, Мирослав Камбуров и Ивайло Иванов;

Най-резултатни: Тач Ънру 31 т., Мартин Коцев 23 т. (Черно море Тича); Лъчезар Тошков 12 т., Мартин Тодоров 11 т. (Миньор);

Отборът на Черно море Тича записа 10-ата си победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Пред собствена публика варненският тим надделя трудно над Миньор с 86:69 с много силна последна четвърт. Черно море Тича остава на шестата позиция в касирането, като отборът има и 12 поражения. Съставът на Миньор, който в този мач не бе воден от треньора Георги Младенов заради наказание на специалиста, има 7 победи и 15 поражения.

Гостите започнаха по-добре срещата и след едно равенство при 4:4 поведоха със 7:4 с кош на Никола Ивкович. Домакините веднага изравниха при 7:7 с тройка на Тач Ънру. Три минути и 12 секунди преди края на първата част Черно море Тича поведа с 5 точки при 14:9. В края на първия период играчите на Миньор успяха да намалят изоставането си и Черно море Тича взе първата част с 18:17.

Миньор стартира по-добре и втория период и в началото му вкара 7 срещу 2 точки и поведе с 24:20, а след поти 3 минути игра – с 6 точки 28:22. Последваха добри минути за домакините, които успяха да изравнят при 29:29 около 4 минути и половина преди почивката. Малко по-късно Черно море Тича отново поведе в резултата. Миньор 2015 успя да изравни резултата при 35:35, последва още едно равенство, а с кош на Ромело Бърел секунда преди почивката на полувремето резултатът бе равен – 39:39.

Веднага след почивката играта бе много равностойна и резултатът се движеше кош за кош. След две изравнявания на резултата гостите успяха да поведат с 4 точки при 48:44. Малко по-късно Миньор 2015 поведе с 5 точки след тройка на Лъчезар Тошков - 53:48. Малко повече от две минути преди края на третия период домакините изравниха при 53:53, след което поведоха. Последва още едно равенство, но с тройка на Тач Ънру секунда преди края Черно море водеше преди последната решителна четвърт с 2 точки - 58:56.

През последната част играта бе сравнително равностойна, но домакините успяваха да поддържат аванс от три и повече точки. Малко повече от три минути преди края на мача Черно море Тича успя да поведе с 10 точки - 75:65, а малко по-късно и с 13 точки. Домакините не допуснаха да се стигна до обрат и спечелиха мача с 86:69.

Към 19:18 на 28.04.2024 Новините от днес