site.btaСпартак Плевен записа убедителен успех над Черно море Тича в НБЛ

Спартак Плевен записа убедителен успех над Черно море Тича в НБЛ
снимка: Национална баскетболна лига

Спартак Плевен записа убедителен успех над Черно море Тича със 121:75 (32:14, 29:24, 36:18, 24:19) като домакин в мач от 23-ия кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе 17-а за плевенчани от началото на сезона, докато Черно море Тича допусна 13-а загуба.

Варненци успяха да се противопоставят на Спартак само в началните минути, а до края на първата четвърт домакините поведоха с 32:14 и установиха пълно превъзходство.

До почивката плевенчани добавиха нови 5 точки към преднината си и се откъснаха с 61:38, а след още по-резултатна трета част Спартак вече водеше с 97:56. Преднината на водения от старши треньора Любомир Минчев тим достигна внушителните 52 точки през второто полувреме.

Родни Първис бе най-резултатен за победата с 24 точки и 2 асистенции. Константин Тошков и Джулиън Люис вкараха по 17 точки. Тошков добави 4 борби и 6 асистенции, а Люис – 6 асистенции. Само един от 12-те състезатели на Спартак не успя да се разпише в срещата.

По 17 точки за гостите от Варна реализираха Аверил Ъгба и Къртис Джоунс. Ъгба овладя и 6 борби.

В следващия кръг от НБЛ Спартак Плевен ще бъде домакин на Балкан на 5 март, а Черно море ще приеме Черноморец във Варна на 6 март.

Срещи от 23-я кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Спартак Плевен – Черно море Тича – 121:75 (32:14, 29:24, 36:18, 24:19)

10. Академик Пловдив	22    7   15	1738:1861   29
11. Миньор 2015	        22    7   15	1624:1832   29
12. Левски	        22    6   17	1601:1717   28

Към 23:25 на 13.05.2024 Новините от днес