site.btaСлавия надви Янтра в Габрово с 4:1 в среща от 1/16-финалната фаза на турнира Sesame Купа на България

Купа на България по футбол, Янтра - Славия Снимка: Радослав Първанов, БТА

Славия надви като гост втородивизионния Янтра Габрово с 4:1 в последен мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България по футбол.

Първото полувреме беше динамично, като атаките на столичани бяха повече. Пет минути след началото на двубоя капитанът на "белите" Галин Иванов отбеляза първия гол във вратата на Християн Василев  от Янтра. В 21-ата минута на срещата домакините изравниха при центриране, а голът беше на Ивайло Михайлов след рикошет.

Славия отново наруши равенството, като при удар на Емил Мартинов, с намесата на Владимир Николов отблизо, при недобра игра на вратаря на Янтра Християн Василев и доведе до 2:1 за столичани в 32-ата минута.

Второто полувреме също не беше спокойно за габровци, а в средата му Денислав Александров преодоля защитата на домакините и отблизо също вкара гол на Християн Василев.

В 87-ата минута Емил Стоев в наказателното поле асистира към Мартин Сораков, който отблизо отбеляза четвъртото попадение в полза на Славия.

Отборът от столицата се класира за осминафиналите на Sesame купата на България и ще бъде домакин на ЦСКА-София през декември.