site.btaСолистите Марио Николов и Валентина Корчакова ще пеят с видинската Симфониета в концерт "Това е любов"
BOBSTH 13:39:32 09-11-2021
MM1337BO.026
Видин - концерт - Симфониета
Солистите Марио Николов и Валентина Корчакова ще пеят с видинската Симфониета в концерт "Това е любов"
Видин, 9 ноември /Ирена Данаилова, БТА/
Видинската публика ще се срещне с известните изпълнители Марио Николов-тенор и Валентина Корчакова-сопран , под диригентството на Георги Патриков, на поредния концерт на Симфониетата под наслов "Това е любов". Това съобщи за БТА директорът на видинската Симфониета Мирослав Кръстев.
Оркестрацията за симфоничен оркестър е дело на Юли Дамянов и Христо Павлов. В програмата са включени известни арии и дуети от оперетите - "Графиня Марица" и "Царицата на чардаша" от Имре Калман, "Циганска любов" - Франц Лехар, любими песни от репертоара на Едит Пиаф.
От видинската Симфониета допълват, че концертът е на 10 ноември от 19.00 ч. в зала "Филхармония "в дунавския град и напомнят, че на концертите се допускат единствено зрители със зелен сертификат и при спазване на всички противоепидемични мерки.
/ММ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина