site.btaОбщина Ямбол пренасочва над 1,1 млн. лева от бюджета си за довършване ремонта на спортна зала „Диана”


За довършване на ремонта на спортна зала „Диана” в Ямбол са необходими допълнително 1 134 000 лева. Те ще бъдат осигурени чрез пренасочване на средства от бюджета на Общината. Предложение за актуализация на финансовата рамка за 2025 г. е внесено от кмета Валентин Ревански, показват публикуваните на уебсайта на Общината материали за предстоящата на 26 юни сесия на Общинския съвет.
Ремонтът на основното спортно съоръжение в града и региона започна през пролетта на миналата година. В хода на строително-монтажните работи е установено, че част от необходимите дейности не са заложени в количествено-стойностните сметки, пише в докладната си ямболският кмет. Това налага актуализиране на средствата, предвидени в капиталовия списък, мотивира се той. С допълнителните над 1,1 млн. лв. общата стойност ще бъде в размер на 7 997 646 лв., обобщава вносителят.
Сред описаните допълнителните дейности, за които е нужно финансиране, са изграждане на нова стъклена фасада от южната страна на сградата (за по-добра енергийна ефективност, естествено осветление и обновена визия), доставка и монтиране на климатични машини за комфортно използване на залата целогодишно, доставка и монтаж на фотоволтаична електроцентрала с мощност 100 киловата с цел намаляване на експлоатационните разходи. Списъкът включва още осигуряване на достъпна среда, закупуване и монтиране на допълнителни 400 седалки, също и изграждане на хидротехническо съоръжение (бетонен резервоар за вода за пожарогасене – с вместимост 176 кубически метра).
Преустройството и обновяването на спортното съоръжение се финансира и по проект „Основен ремонт на спортна зала „Диана” за въвеждане на енергоефективни мерки” по Националния план за възстановяване и устойчивост.
През август миналата година тогавашният временно изпълняващ длъжността президент на Българската федерация по баскетбол Филип Виденов посети Ямбол по покана на ръководството на Общината и се информира за процеса по ремонта на спортната зала „Диана". С представителя на федерацията беше уточнено как да бъдат изпълнени изискванията така, че игралното поле да бъде разширено според стандартите на федерацията, без да се налагат големи конструктивни промени.
/АБ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина