site.btaИмената на председателите и съставът на комисиите към Столичния общински съвет са публикувани на сайта на Съвета

Имената на председателите и съставът на комисиите към Столичния общински съвет са публикувани на сайта на Съвета
Имената на председателите и съставът на комисиите към Столичния общински съвет са публикувани на сайта на Съвета
Снимка: БТА, архив

Решението за избор на ръководства и попълване на поименния състав на постоянните комисии към Столичния общински съвет (СОС) е публикувано на сайта на Съвета.

На 8 февруари СОС заседава над 12 часа и избра свой председател, заместник-председатели, както и председатели на комисии. За председател бе избран Цветомир Петров от "Продължаваме промяната - Демократична България" („Спаси София“). Той ще е на поста временно - до края на политическия сезон, който завършва с последната юлска сесия.

На 8 февруари бяха избрани и зам.-председатели на СОС – Бойко Димитров от "Продължаваме промяната - Демократична България" („Спаси София"), Георги Георгиев от ГЕРБ-СДС, Диана Тонова от "БСП за България", Вили Лилков от "Синя София", Севделина Петрова от „Възраждане“. Общинските съветници гласуваха и състава на комисиите, но поради възникналото напрежение в залата, окончателните резултати от вота станаха ясни впоследствие.

Пълният списък с комисиите, техния състав и ръководство:

Постоянна комисия по устройство на територията, архитектура и жилищна политика - 17 членове:

Севделина Георгиева Петрова - председател;
Росица Юри Николова - зам.-председател;
Георги Валентинов Георгиев - зам.-председател;
Димитър Първанов Димитров;
Благовест Георгиев Георгиев;
Христо Николаев Копаранов;
Стефан Атанасов Спасов;
Грети Иванова Стефанова;
Димитър Христов Петров;
Анна Илиева Стойкова;
Драгомир Христов Младенов;
Лорита Георгиева Радева;
Диана Нинова Тонова;
Войслав Георгиев Тодоров;
Иван Георгиев Сотиров;
Ася Тодорова Тодорова;
Васил Стайков Драганов

Постоянна комисия по финанси и бюджет - 17 членове:

Димитър Бойков Вучев - председател;
Иван Янчов Таков - зам.-председател;
Пламен Иванов Данаилов - зам.-председател;
Бойко Георгиев Димитров;
Емилия Божидарова Ангелова;
Андрей Зографски;
Благовеста Атанасова Кенарова;
Росица Юри Николова;
Драгомир Иванов Драгомиров;
Ваня Лазарова Тагарева;
Прошко Начев Прошков;
Екатерина Евлогиева Йорданова;
Войслав Георгиев Тодоров;
Красимир Рангелов Гълъбов;
Севделина Георгиева Петрова;
Вили Младенов Лилков;
Карлос Арналдо Контрера

Постоянна комисия по здравеопазване и социална политика - 11 членове:

Ваня Руменова Григорова - председател;
Саад Таммам Алуани - зам.-председател;
Антон Господинов Койчев - зам.-председател;
Борис Бориславов Бонев;
Марта Руменова Георгиева;
Пламена Стаменова Терзирадева-Велкова;
Георги Валентинов Георгиев;
Диян Величков Стаматов;
Диана Нинова Тонова;
Иван Максимов Пешев;
Емил Александров Димитров

Постоянна комисия по опазване на околната среда, земеделие и гори - 13 членове:

Красимир Рангелов Гълъбов - председател;
Емилия Божидарова Ангелова - зам.-председател;
Лорита Георгиева Радева - зам.-председател;
Цветелина Калинова Симеонова - Заркин;
Димитър Първанов Димитров;
Симеон Борисов Ставрев;
Димитър Христов Петров;
Пламена Стаменова Терзирадева-Велкова;
Анна Илиева Стойкова;
Антон Гаро Хекимян;
Иван Максимов Пешев;
Еньо Енев Савов;
Ивайло Христов Йонков

Постоянна комисия по местно самоуправление и нормативна уредба - 9 членове:

Иван Митьов Виделов - председател;
Георги Валентинов Георгиев - зам.-председател;
Димитър Иванов Данаилов - зам.-председател;
Димитър Петров Шалъфов;
Марта Руменова Георгиева;
Христо Николаев Копаранов;
Димитър Христов Петров;
Румен Стенли Александров;
Деян Николаев Николов

Постоянна комисия по образование, култура, наука и културно многообразие - 13 членове:

Мирослав Ласло Боршош - председател;
Цветелина Калинова Симеонова - Заркин - зам.-председател;
Венци Венциславов Стойчев - зам.-председател;
Бонка Сергеева Василева;
Гергин Александров Борисов;
Веселин Йорданов Калановски;
Стефан Атанасов Спасов;
Антон Гаро Хекимян;
Диян Величков Стаматов;
Иван Митьов Виделов;
Еньо Енев Савов;
Вили Младенов Лилков;
Ивайло Йорданов Костадинов

Постоянна комисия по икономика, собственост и дигитална трансформация - 17 членове:

Прошко Начев Прошков - председател;
Димитър Петров Шалъфов - зам.-председател;
Иван Максимов Пешев - зам.-председател;
Борис Бориславов Бонев;
Бойко Георгиев Димитров;
Гергин Александров Борисов;
Грети Иванова Стефанова;
Бонка Сергеева Василева;
Антон Гаро Хекимян;
Татяна Николова Георгиева;
Диана Нинова Тонова;
Станислав Чавдаров Младенов;
Ивайло Христов Йонков;
Венци Венциславов Стойчев;
Севделина Георгиева Петрова;
Пламен Иванов Данаилов;
Иван Михайлов Алексиев

Постоянна комисия по инженерна инфраструктура и енергийно планиране - 11 членове:
 
Димитър Иванов Данаилов - председател;
Грети Иванова Стефанова - зам.-председател;
Николай Вельов Велчев - зам.-председател;
Драгомир Иванов Драгомиров;
Стефан Атанасов Спасов;
Димитър Бойков Вучев;
Антон Господинов Койчев;
Драгомир Христов Младенов;
Станислав Чавдаров Младенов;
Венци Венциславов Стойчев;
Иван Георгиев Сотиров

Постоянна комисия по обществен ред и сигурност - 9 членове:

Ваня Лазарова Тагарева - председател;
Румен Стенли Александров - зам.-председател;
Васил Стайков Драганов - зам.-председател;
Благовеста Атанасова Кенарова;
Христо Николаев Копаранов;
Веселин Йорданов Калановски;
Николай Вельов Велчев;
Иван Георгиев Сотиров;
Карлос Арналдо Контрера

Постоянна комисия по транспорт и пътна безопасност - 15 членове:

Иван Янчов Таков - председател;
Андрей Зографски - зам.-председател;
Карлос Арналдо Контрера - зам.-председател;
Димитър Първанов Димитров;
Симеон Борисов Ставрев;
Благовест Георгиев Георгиев;
Гергин Александров Борисов;
Анна Илиева Стойкова;
Димитър Бойков Вучев;
Прошко Начев Прошков;
Ваня Руменова Григорова;
Ивайло Христов Йонков;
Ася Тодорова Тодорова;
Емил Александров Димитров;
Красимир Рангелов Гълъбов

Постоянна комисия за децата, младежта и спорта - 11 членове

Димитър Петров Шалъфов - председател;
Татяна Николова Георгиева - зам.-председател;
Еньо Енев Савов - зам.-председател;
Благовест Георгиев Георгиев;
Драгомир Иванов Драгомиров;
Саад Таммам Алуани;
Екатерина Евлогиева Йорданова;
Мирослав Ласло Боршош;
Войслав Георгиев Тодоров;
Вили Младенов Лилков;
Иван Михайлов Алексиев

Постоянна комисия за връзки с гражданското общество - 7 членове:

Николай Вельов Велчев - председател;
Румен Стенли Александров - зам.-председател;
Ася Тодорова Тодорова - зам.-председател;
Бонка Сергеева Василева;
Благовеста Атанасова Кенарова;
Марта Руменова Георгиева;
Драгомир Христов Младенов

Постоянна комисия по международно сътрудничество и туризъм, европейски програми и проекти - 9 членове:

Цветелина Калинова Симеонова - Заркин - председател;
Екатерина Евлогиева Йорданова - зам.-председател;
Станислав Чавдаров Младенов - зам.-председател;
Саад Таммам Алуани;
Пламена Стаменова Терзирадева-Велкова;
Диян Величков Стаматов;
Иван Михайлов Алексиев;
Деян Николаев Николов;
Емил Александров Димитров

Постоянно действащата комисия, съгласно Закона за противодействие на корупцията - 9 членове:

Бонка Сергеева Василева - председател;
Антон Гаро Хекимян - зам.-председател;
Иван Михайлов Алексиев - зам.-председател;
Благовеста Атанасова Кенарова;
Иван Митьов Виделов;
Пламен Иванов Данаилов;
Ивайло Христов Йонков;
Васил Стайков Драганов;
Ивайло Йорданов Костадинов

 

/ЛРМ/

news.modal.header

news.modal.text

Към 13:30 на 15.04.2024 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация