site.btaНаш дълг е да предоставяме ежедневна подкрепа на хората с увреждания, заявяват от Агенцията за социално подпомагане
Агенцията за социално подпомагане (АСП) изказва дълбока признателност и уважение към хората с увреждания. Наш дълг е да Ви предоставяме ежедневна подкрепа и с внимание да отговаряме на Вашите потребности, посочват от ведомството на интернет страницата си. „С достойнство и смелост Вие преодолявате трудности, които често остават невидими, но изискват силен дух, търпение и вяра“, се казва в съобщението по случай Международния ден на хората с увреждания.
Стремим се да бъдем до Вас – да подкрепяме усилията Ви, да отчитаме индивидуалните Ви потребности, да даваме надежда и да създаваме условия за живот, пълен с достойнство и възможности, уверяват от АСП.
Международният ден на хората с увреждания се отбелязва с резолюция на Общото събрание на ООН от 14 октомври 1992 г., съобщава отдел „Справочна“ на БТА. Целта е да се повиши информираността на международната общност за проблемите на хората с увреждания и за ползите от тяхното приобщаване в различни области на общественото развитие. По данни на Световната здравна организация близо 1,3 млрд. души в света са с увреждания, което представлява 16% от световното население, или 1 на всеки 6 души е с увреждания. Темата на деня за 2025 г. е „Насърчаване на общества, приобщаващи хората с увреждания, за постигане на напредък в социалния живот“.
Задача на цялото общество е да направим така, че хората с увреждания да имат все по-голяма възможност за пълноценна интеграция, заяви по-рано днес министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов.
/НН/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина