site.btaКметът на Елена инж. Дилян Млъзев започва своя пореден мандат с идеята Старото начално училище да стане Център за събития
BOBSTH 19:10:32 29-10-2019
PP1907BO.013
Елена - Дилян Млъзев - коментар
Кметът на Елена инж. Дилян Млъзев започва своя пореден мандат с идеята Старото начално училище
да стане Център за събития
Елена, 29 октомври /Марина Петрова, БТА/
Кметът на Елена инж. Дилян Млъзев започва своя пореден управленски мандат с идеята Старото начално училище в града да бъде превърнато в Център за събития.
От 25 години сградата на старото училище с часовниковата кула чака възможности за финансиране, за да се превърне в място, където ще могат да бъдат организирани събития от различен характер, коментира за БТА инж. Млъзев, който спечели пореден управленски мандат.
По думите му проектът се подготвя, мярката по ОП "Региони в растеж" е отворена и се очаква финансиране. Община Елена се превръща в желана дестинация не само за туризъм, но и за място за живеене, посочи Млъзев; затова според него се очаква още през следващата година да бъдат ремонтирани 11 километра от отсечката на пътя Велико Търново-Елена.
С финансиране от МРРБ се подготвя рехабилитация на участъка от пътя към Елена от разклона между Лясковец и Златарица, който ще свързва града с бъдещата автомагистрала "Хемус" и първокласния път София-Варна, посочи Млъзев. Той отбеляза, че в бюджетната рамка за 2020 г. е възможно да бъде разкрит фонд "Инвитро" за двойки с репродуктивни проблеми, но темата ще бъде обсъждана в новоизбрания Общински съвет.
/ПП/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина