site.btaНад 21 000 жени са преминали скрининг за карцином на млечна жлеза
BOBSTH 16:06:01 20-02-2020
GI1602BO.026
Столична община - скрининг - млечна жлеза
Над 21 000 жени са преминали скрининг за карцином на млечна жлеза
София, 20 февруари /Десислава Пеева, БТА/
На над 21 000 жени са били извършени профилактични прегледи в рамките на скрининговата програма за карцином на млечната жлеза от 2015 год. досега. Това съобщиха от пресслужбата на Столична община /СО/. Програмата се изпълнява по инициатива на СО, като инициативата ще продължи и през тази година.
В скрининга са включени жени, работещи в общинските училища, детски градини и ясли, в комплексите за детско хранене, културните институти и заведенията за социални услуги, както и в общинските транспортни дружества.
Профилактичните прегледи ще бъдат извършвани в общински лечебни заведения - Първа АГ болница "Св. София", Втора АГ болница "Шейново", Университетска Първа МБАЛ "Св. Йоан Кръстител", Специализирана болница за активно лечение на онкологични заболявания-София, Четвърта МБАЛ, Пета МБАЛ и Диагностично-консултативен център 12.
За продължаване на скрининговата програма са предвидени 100 000 лв. от бюджета на Столична община.
/ГИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина