site.btaСливница ще зимува на върха на класирането в женското хандбално първенство, Етър и Свиленград също постигнаха победи в последния есенен кръг

Срещи от седмия кръг на женското хандбално първенство на България:

Свиленград - Бяла             - 28:27 (12:12)
Васил Левски - Сливница - 24:25 (12:9)
Академик-ПУ - Етър 64     - 24:36 (13:18)

В класирането води Сливница с 11 точки, пред Етър 64 и Свиленград с по 10, Бяла с 8, Академик-ПУ с 1 и Васил Левски с 0.

Сливница спечели драматично гостуването си на Васил Левски с 25:24 (19:12) след обрат през второто полувреме в среща от седмия кръг на женското хандбално първенство.

С успеха тимът събра 11 точки и завършва годината като водач в класирането.

Етър 64 се изкачи на втората позиция с 10 точки след убедителна победа в залата на новака в елита Академик-ПУ с 36:24 (18:13).

Великотърновки започнаха колебливо и допуснаха изоставане от 3:6, но след пет силни минути и шест поредни гола те обърнаха  до 9:6 малко след средата на първото полувреме и до края контролираха срещата.

След почивката етърки продължиха  да увеличават преднината си, която в 56-ата минута стана двуцифрена при 33:21 и запазиха предимството си до последната сирена.

Данислава Петрова наниза 11 гола за успеха, а 10 добави Стефани Петрова. За пловдивчанки с 9 попадения се отличи Петя Кръстева.

Свиленград е трети също с 10 точки, след като с гол на Стефка Агова от 7-метров наказателен удар в последните секунди постигна успех над гостуващия шампион Бяла с 28:27 (12:12). Домакините пропиляха аванс от 11:7, като до почивката допуснаха изравняване.

През втората част те дълго време поддържаха аванс от гол-два, но с добра серия гостенките обърнаха до 27:25. В последните три минути, обаче, свиленградчанки реализираха три безответни попадения, за да стигнат до успеха.

Бяла допусна трета загуба през тази есен в шампионата и завърши годината на четвъртото място с 8 точки.