site.btaАлександър Везенков отбеляза 19 точки за победата на Олимпиакос над Панатинайкос в баскетболната Евролига

снимка: БК Олимпиакос /Фейсбук

Отборът на Олимпиакос победи Панатинайкос с 81:73 (16:17, 17:21, 24:10, 24:25) като домакин в голямото гръцко дерби от 32-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Успехът бе втори пореден и общо 23 за българина Александър Везенков и съотборниците му, които оглавяват временното класиране. Панатинайкос допусна 21-а загуба и заема 16-о място преди изиграването на всички мачове от кръга.

Везенков отново бе на ниво и реализира 19 точки, 3 борби и 1 асистенция за 24 минути на терена като титуляр за Олимпиакос.

Двата състава изиграха оспорвано първо полувреме и след 20 минути гостите водеха с 38:33. Баскетболистите на Олимпиакос имаха проблеми със стрелбата от далечна дистанция, като вкараха първата си тройка в третата част и завършиха с общо 3 от 17 опита.

Силна трета четвърт обърна развоя на срещата в полза на домакините, които дръпнаха с 57:48 преди заключителните 10 минути. В тях Панатинайкос отново успя да се доближи в резултата, но Олимпиакос не изпусна водачеството.

Най-резултатен за успеха бе Тарик Блек с 21 точки и 2 борби, а Томас Уолкъп оформи „дабъл-дабъл“ от 11 точки и 13 асистенции, а добави и 7 борби.

За Панатинайкос Парис Лий се отчете с 15 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Дуейн Бейкън отбеляза 14 точки, 4 борби и 5 асистенции.

Александър Везенков и съотборниците му ще гостуват на Цървена звезда в следващия кръг от Евролигата на 6 април, а преди това в неделя, 2 април ще приемат състава на Кардица в мач от шампионата на Гърция.

Към 01:25 на 29.03.2024 Новините от днес