site.btaАлександър Везенков и Олимпиакос надвиха АСВЕЛ на Дий Бост за 22-а победа в баскетболната Евролига

снимка: БК Олимпиакос /Фейсбук

Отборът на Олимпиакос победи френския АСВЕЛ Вильорбан с 81:55 (22:13, 15:16, 19:10, 25:16) като домакин в Гърция в двубой от 31-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Олимпиакос се върна на победния път в турнира след поражението в миналия кръг и остава начело във временното класиране с 22 успеха от 31 двубоя, като с победата си гарантира и домакинско предимство за предстоящите плейофи.

Тимът на АСВЕЛ Вильорбан, който е последен, 18-и в подреждането, допусна десета поредна загуба и общо 23 загуба от началото на сезона.

Спортист номер 1 на България за 2022 година Александър Везенков реализира 9 точки, 4 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка за 23 минути на терена за домакините.

За гостите от Франция американецът с български паспорт Дий Бост завърши с 8 точки, 2 борби и 1 открадната топка за 25 минути.

Баскетболистите на Олимпиакос водеха през цялото време и контролираха двубоя. Те натрупаха преднина от 37:29 след първото полувреме, а преди последната четвърт авансът им бе 56:39. До края на срещата разликата постепенно нарастваше и достигна 26 точки.

Шакил МакКисик и Томас Уолкъп отбелязаха по 11 точки за успеха на домакините от атинското предградие Пирея.

В следващия кръг по-късно тази седмица Олимпиакос очаква Панатинайкос на 31 март в гръцкото дерби на Евролигата, докато АСВЕЛ Вильорбан ще приеме Цървена звезда във Франция.

Към 10:46 на 19.03.2024 Новините от днес