site.btaФутболистите от „Балкан“ в Чикаго спечелиха купата на щата Илинойс

Футболистите от „Балкан“ в Чикаго спечелиха купата на щата Илинойс
Снимка: Chicago.bg

Българският футболен отбор Балкан в Чикаго спечели купата на щата Илинойс за втора поредна година, съобщи Chicago.bg.

Играчите на Балкан победиха американския отбор Лайтенинг на финала с 1:0 в дербито за над 30-годишни.

Единственото попадение за българите отбеляза Мирослав Манолов. Голът попадна в противниковата врата в двадесет и петата минута, допълва изданието.

До края на първата част Балкан имаше още едно положение за гол, но не беше реализирано. През второто полувреме двата отбра бяха равностойни и размениха по две ситуации в близост до вратарите“, разказват още от там.

Главен организатор и треньор на Балкан тази година бе Ивайло Баташки, който има главна заслуга за спечелването на трофея. През миналия сезон Баташки бе отново в основата на успеха заедно с тогавашния треньор Стоян Трендафилов, пише Chicago.bg.

Първата щатска купа в историята на футбола на щата Илнойс бе спечелена от български отбор през 2007 година от Славия. Организатор и треньор на отбора бе Красимир Иванов–Къната, а спонсор - Ричърд Денизов, припомня изданието.

През сезоните на 2016, 2017, 2018 и 2020 година шампион на щата е Левски Чикаго. През първия сезон спонсор на отбора бе Димитър Огнянов, а през останалите - Михаил Михайлов. Организатор е Николай Василев, а треньор Пламен Бежански.