site.btaМОЛДПРЕС: Ирина Рингачи стана световна шампионка по борба за девойки до 23 години

Ирина Рингачи. Снимка: МОЛДПРЕС

Молдовската спортистка Ирина Рингачи стана световна шампионка по борба за девойки до 23 години, предаде молдовската новинарска агенция МОЛДПРЕС.

По данни на министерството на образованието и науката представителката на Спортния център е постигнала в Тирана, Албания, четири победи в категория до 65 килограма и е спечелила златен медал.

Ирина Рингачи има и световна и европейска титла при девойки старша възраст, спечелена през 2021 г.

Друга представителка на Молдова, Мариана Драгуцан, спечели сребърен медал в категория до 53 килограма. В последния сблъсък състезателката отстъпи на японката Мако Оно.