site.btaПолицейският профсъюз на Германия призова за забрана на оръжията в обществения транспорт


Германският Полицейски профсъюз (Gewerkschaft der Polizei) призова да бъде въведена забрана в цялата страна за носене на оръжие в обществения транспорт и свързаните обекти, включително на железопътните гари, предаде ДПА.
Ръководителят на профсъюза Андреас Роскопф се оплака от твърде големите различия в правилата в различните федерални провинции на Германия. В момента вече е въведена общонационална забрана във всичките влакове, изпълняващи далечни маршрути.
„Хората често не знаят дали на една или друга гара има забрана“, заяви Роскопф.
Местните власти в Берлин неотдавна подкрепиха забраната на огнестрелното оръжие и ножове в целия градски транспорт. В някои провинции също е наложена пълна забрана, докато други обмислят предприемането на подобни мерки.
Бавария е заела обратната позиция, призовавайки решението да се взема от местните власти.
Полицейският профсъюз призовава за споразумение за обща политика между вътрешните министри на всички провинции в Германия.
/ВА/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина