site.btaБелга: Белгийският бизнес засилва мерките си за сигурност на фона на нарастващите заплахи от активисти


Белгийските фирми значително увеличават броя на частните охранители, които наемат, показва проучване на компанията G4S, цитирано от агенция Белга. Причината е нарастващата заплаха от активистки организации като "Код червено" и "Спрете въоръжаването на Израел".
Над 80% от белгийските мениджъри по сигурността смятат, че активистите представляват физическа заплаха за техните компании и висшето им ръководство, се посочва в проучването.
"Компаниите са искрено обезпокоени, когато се обявяват протестни действия, и често искат да се увеличи броят на охранителите на място. В някои пристанищни компании се иска удвояване на броя на охранителите, докато във високотехнологичните индустрии може да се стигне и до четирикратно увеличение“, казват от G4S Belgium.
Близо половината от белгийските компании (48%) съобщават, че заплахите срещу висши ръководители са се увеличили през последните две години.
Фирмите също изразяват загриженост относно разпространението на дезинформация и невярна информация - 78% от анкетираните заявяват, че са били обект на подобни кампании през последната година. В резултат 74% от компаниите възнамеряват да увеличат бюджетите си за физическа сигурност.
През последните години Белгия стана арена на поредица от екологични и геополитически протести, насочени срещу пристанищата и енергийния сектор. Активистки групи се опитаха да нарушат дейности, свързани с изкопаеми горива, както и с доставките на оръжие за Израел.
"Код червено" е движение за "климатична справедливост", което води кампания срещу изкопаемите горива и включва активисти от Белгия, Нидерландия, Германия, Дания и Обединеното кралство. Групата е организирала трансгранични блокади на енергийна инфраструктура и пристанищни терминали.
"Спрете въоръжаването на Израел" се насочва срещу компании, участващи в търговията с оръжие или логистични операции, свързани с Израел, и често организира демонстрации в промишлени обекти, пристанища и срещу доставчици на оръжие.
(Тази новина се разпространява по споразумение между БТА и Белга)
/ПЙ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина