site.btaОбединеното кралство съветва гражданите си в Израел да се регистрират пред британските власти


Великобритания днес издаде препоръка на гражданите си в Израел да заявят пред британското правителство, че са в Израел, тъй като страната възнамерява да си изгради представа за това кой е в региона, в случай че намиращите се там британци имат нужда от помощ, предаде Ройтерс.
В петък Израел започна да нанася удари по Иран, заявявайки, че Техеран е на прага на създаването на ядрено оръжие. Ислямската република, която винаги е заявявала, че ядрената ѝ програма е мирна, отвърна на удара, като изстреля ракети по големи израелски градове.
“На британските граждани в Израел днес даваме съвет да регистрират присъствието си”, заяви министър-председателят Киър Стармър пред репортери по време на срещата на върха на Г-7 в Канада.
Говорителят на Стармър каза на отделен брифинг в Лондон, че правителството иска да събере информация за британските граждани в региона.
"Основното ни послание към британските граждани в Израел е да следват съвета на местните власти и да останат в близост до убежище“, казаха британските власти.
“Стартираме и портал “Регистрирай присъствието си" за британските граждани в страната, за да изградим по-ясна представа за това кой се намира в региона и може да се нуждае от помощ”, заяви говорителят на Стармър.
Той добави, че Великобритания е започнала да увеличава логистичната подкрепа за своите граждани, които напускат Израел по суша през Йордания и Египет, като служители на министерството на външните работи вече са на място на йорданската граница.
/ГГ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина