site.btaПолицията в Дрезден разследва три деца заради пожар в сградата на бившата оперета


Три деца са разследвани за предизвикването на опустошителния пожар, който унищожи части от бившата оперета в източния германски град Дрезден, в провинция Саксония, предаде ДПА, позовавайки се на местните власти.
Момичетата на възраст между 11 и 12 години са заподозрени, че са запалили хартия в опразнения имот, където в петък избухна пожар, заради който се наложи евакуацията на две близки жилищни сгради като превантивна мярка.
Децата са влезли в полезрението на разследващите след разпит на свидели и оценка на видеоматериали. Сега полицията проверява дали те действително са отговорни за причиняването на пожара.
Потушаването на пожара продължи до ранните часове в събота, като вътрешността на сградата изгоря изцяло, а задната част, в която в миналото са седели зрителите, се срути
Полицията оценява щетите на шестцифрена и дори на седемцифрена сума. Сградата, която се намира в източната част на Дрезнен беше опразнена преди няколко години, след като преди това подслоняваше един от най-старите оперетни театри в Германия, датиращ отпреди повече от 240 години.
/ГГ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина