След мача Азербайджан - България в Баку

site.btaФилип Кръстев смята, че българският национален отбор има проблем, когато трябва да контролира събитията в мача

снимка: Пресслужба БФС

Филип Кръстев, който вече играе за тима на Цволе в Нидерландия, вкара днес първия си гол за България. Той откри резултата срещу Азербайджан в 59-ата минута, но в крайна срещата завърши 1:1 днес на стадион "Тофик Бахрамов".

"За гола мога да кажа, че бързо се ориентирах и видях, че те се бавеха при връщането в наказателното поле. Видях Киро Десподов, дадох му я, влязох зад гърба на защитник, той ми я пусна, имах хубава ситуация за удар. Направих добър контакт с топката и я вкарах", обясни гола Филип Кръстев, който е първи за него с националния екип.

"Ако трябва да съдим по развоя на мача, може да се каже една пропусната победа. Защото все пак поведохме, можехме да вкараме и втори гол. Но Азербайджан си заслужи равенството с натиска, който наложи в последните минути".

"Мисля, че вече се напасваме. Но въпросът е да надградим и да показваме по-добра игра по-нататък. Защото се вижда, че имаме проблем, когато ние трябва да контролираме мача. И не може да разчитаме само на контраатаки и да се защитаваме добре. Опасни сме на контраатаки, имаме футболисти, които могат да вземат добри ситуации в тези ситуации, но за да гоним по-постоянни резултати мисля, че трябва да подобрим още качеството ни на игра. Като цяло лагерът мина добре. Важното беше, че няма тежки контузии и наша работа е като се приберем в клубовете всеки да работи индивидуално и да подобрява слабостите си. За да може като се съберем през юни, всеки да допринесе за една по-добра отборна игра", завърши Филип Кръстев.

Към 10:45 на 28.04.2024 Новините от днес