site.btaБалкан отново спечели Купа БФБаскетбол при юношите до 19 години

Балкан отново спечели Купа БФБаскетбол при юношите до 19 години

Балкан спечели Купа БФБаскетбол при юношите до 19 години за втора поредна година. Баскетболистите на Мирослав Ралчев триумфираха в турнира в Ботевград, след като на финала победиха Шумен със 106:81.

За най-полезен играч беше избран Александър Гавалюгов, който се отличи с 31 точки, 6 борби и 6 асистенции в мача за трофея. Иво Корестилов записа 23 точки и 11 борби. Михаил Калинов реализира 18 точки със 7 борби и 7 асистенции, с 13 точки и 7 борби е Стефан Михайлов.

За Шумен Баръш Мустафа записа 29 точки. Станислав Бънков се отчете с 12, а по 10 добавиха Окан Хасанов и Владислав Станев.

ЦСКА се пребори за бронзовите медали, след като в малкия финал надви Тунджа Ямбол с 86:72.

Георги Цеков отбеляза 22 точки за победителите. С дабъл-дабъл са Деян Лазаров (20 и 22 борби) и Кристиян Челенков (15 точки и 12 борби), а 11 точки добави Мартин Александров.

За съперника Никола Нанков вкара 18 точки. Никола Енчев записа 15, с 12 е Тодор Кирилов, 11 има Георги Иванов, с 10 и 9 борби е Стефан Касабов.

Купите и медалите на призьорите бяха връчени от изпълнителния директор на Българската федерация по баскетбол Филип Виденов.

Към 01:49 на 05.05.2024 Новините от днес