site.btaКалояна Налбантова постигна трета поредна победа и продължава на полуфиналите на турнира по бадминтон в Грац

снимка БТА архив

Калояна Налбантова постигна трета поредна победа и се класира за полуфиналите на единично жени на международния турнир по бадминтон в Грац (Австрия) с награден фонд 5000 долара и си осигури минимум бронзово отличие.

Европейската шампионка до 19 години направи обрат и спечели срещу И-Тин Хун (Тайван) с 15:21, 21:12, 21:13 за 44 минути.

След като загуби първия гейм, във втората част Налбантова доминираше взе аванс от 12:6 и след 21:12 изравни резултата. В третата част тя поведе с 10:2 и 16:7, след което без проблеми затвори мача.

В спор за място на финала утре българката ще играе срещу шестата поставена Ю-Хсун Хуан от Тайван.

Към 14:07 на 26.04.2024 Новините от днес