site.btaБългария загуби от Англия след изпълнение на дузпи на осминафиналите на световното първенство по минифутбол


Националният отбор на България по минифутбол за мъже отпадна на осминафиналите на Световното първенство в Баку (Азербайджан).
Българите отстъпиха на Англия след изпълнение на дузпи, 2:2 в редовното време и 1:3 при наказателните удари.
Англичаните поведоха в началото на второто полувреме с гол на Калъм Гарднър от спорна дузпа, но още в следващата атака България върна попадението след хубав плътен удар на Кристиан Иванов в близкия ъгъл.
Калъм Гарднър вкара втория си гол в мача с техничен прехвърлящ удар от центъра и отново даде преднина на Англия.
Натискът на българския състав даде резултат в добавеното време на мача, когато Данило Васов изравни за 2:2 и изходът от мача бе решен с дузпи.
Англичаните реализираха и трите си наказателни удари чрез Калъм Гарднър, Муса Бам и Николас Уиброу, докато за България Николай Иванов направи пропуск, а точен бе Денис Иванов.
На четвъртфиналите Англия очаква победителя от двубоя между домакина на турнира и европейски шампион Азербайджан и световния шампион Румъния.
/МД/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина