site.btaЛивърпул загуби контрол над мача с Арсенал през второто полувреме, заяви голмайсторът Коди Гакпо


Ливърпул загуби контрол над мача през второто полувреме и това доведе до равенството 2:2 срещу Арсенал в среща от английското първенство по футбол, заяви Коди Гакпо. Той откри резултата в 20-ата минута и Луис Диас се разписа 87 секунди по-късно, но Арсенал върна головете чрез Габриел Мартинели и Микел Мерино.
"Играхме изключително добре на моменти и поведохме с 2:0. Не биваше да изпускаме контрола, заяви нидерландският нападател за клубния уебсайт.
"Арсенал е силен отбор и има много качествени футболисти, срещу които се играе трудно. На моменти нямаше острота в играта ни и след почивката не бяхме напълно концентрирани. Губехме по-лесно топката. Арсенал е такъв отбор, че свалиш ли един или два процента от енергията, те ще те накажат. Точно това и стана. Вкараха ни два гола и отново вдигнахме темпото, имахме и положения, но не успяхме да стигнем до победен гол".
С попадението си Гакпо изравни рекорд на звездата на отбора Мохамед Салах, датиращ от април 2018. Двамата са единствените футболисти в историята на Ливърпул, които бележат в десет поредни мача като титуляри на "Анфилд".
"Само двама? Само аз и Мо? Това е невероятен рекорд. Надявам се да стартирам и в последния мач за сезона (срещу Кристъл Палас - б.пр.), за да опитам да го подобря. И сега обаче за мен това е чест, защото Мо държи толкова много рекорди. Впечатляващо!", продължи нападателят.
/АВ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина