site.btaШиникова се класира за втория кръг на турнир по тенис в Египет


Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Шарм ел Шейх (Египет) с награден фонд 30 хиляди долара.
Поставената под номер 7 Шиникова елиминира рускинята Даря Зелинская с 6:4, 6:2 за 70 минути. 33-годишната софиянка навакса изоставане от 2:4 в началото и със серия от четири поредни гейма взе първия сет. Във втората част тя реализира ранен пробив и дръпна с 3:1, след което нямаше проблеми да затвори мача срещу 20-годишната си съперничка.
Така Шиникова записа шеста поредна победа и девети успех в последните си десет мача на сингъл в надпревара от сериите на Международната федерация по тенис ITF, след като през март триумфира при последното си участие във веригата отново в Шарм ел Шейх.
Българката отпадна в първия кръг на двойки вчера. Тя и представителката на домакините Сандра Смир, поставени под номер 4, загубиха от Ясмин Езат (Египет) и Арлинда Рушити (Косово) с 3:6, 6:7(2).
/ДВ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина