site.btaБившият старши треньор на Крумовград Акис Вавалис стартира с победа в новия си казахстански отбор

Снимка: facebook: Drita FC

Бившият старши треньор на елитния български ФК Крумовград Акис Вавалис започна периода си в Казахстан с победа. Неговият отбор Женис (Астана) победи с 2:0 Тобол на старта в турнира за Купата на Лигата на страната – най-новият турнир, който е създаден от федерацията за уплътняване на календара.

Вавалис беше назначен преди четири дни в клуба ва мястото на грузинеца Леван Коргалидзе, след като Женис остана на последното 13-о място след първите 9 кръга само със 7 точки. Първенството се подновява на 1-и юни, като Женис приема тима на Атирау – 8-и в момента в класирането.

В мача за Купата на Лигата Женис откри резултата в 27-ата минута чрез Марин Беланчич, а седем преди края Владислав Прокопенко увеличи разликата на 2:0. За отбора на Тобол не игра българският полузащитник Радослав Цонев, който получи почивка, заедно с други от основните футболисти.

В група "В" освен Женис и Тобол са съставите на Актобе и Кайсар (Къзълорда), които завършиха в друга среща от първия кръг при резултат 2:0.

38-годишният Акис Вавалис започва треньорската си кариера през 2011-а година като помощник в гръцкия Пансерайкос в местната Суперлига. Освен богатия си опит в тази страна, също така е бил начело и на Васалундс (Швеция), както и на Дрита в Суперлигата на Косово. Ръководи тима на Крумовград почти 11 месеца през 2022-а година.

Към 20:01 на 17.06.2024 Новините от днес