site.btaЛевски се наложи над Лудогорец в последния мач на треньора Николай Костов и капитана Николай Михайлов

Левски - Лудогорец - 1:0 (0:0)
голмайстор: 1:0 Фабио Лима 48
стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов"
съдия - Кристиян Колев
асистенти - Мартин Маргаритов, Диян Вълков
жълти картони - Патрик-Габриел Галчев (Левски), Йоан Йорданов (Лудогорец)
червен картон: Асен Чандъров (Левски) 84'
състави:
Левски: Николай Михайлов (13 - Пламен Андреев), Патрик-Габриел Галчев, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Вандерсон Цунами, Карлос Охене (46 - Патрик Мислович), Асен Митков (46 - Евертон Бала), Джавад Ел Джемили, Фабио Лима (77 - Асен Чандъров), Марин Петков, Рикардиньо (60 - Преслав Бачев)
Лудогорец: Дамян Христов, Георги Терзиев, Дени Групер (69 - Димитър Илиев), Ивайло Чочев, Николай Николов (86 - Алекс Луканов), Анастас Пемперски, Методи Стефанов (79 - Росен Иванов), Клод Гонсалвеш, Йоан Йорданов (69 - Хюсеин Келювлиев), Владислав Найденов, Спас Делев

Левски се наложи над Лудогорец с 1:0 в последния кръг на Първа лига в мач за публиката. Победното попадение за "сините" вкара Фабио Лима, докато шампионите играха с много футболисти от втория си отбор, след като еуфорията в Разград след поредната титла вече отмина, а чужденците очевидно са се прибрали за летните си ваканции.

Това бе едва петата победа за Левски срещу "орлите" за първенство, а и последен мач за треньора на тима Николай Костов, щаба му, капитана Николай Михайлов и вероятно централния нападател Рикардиньо. Последната победа на "сините" над Лудогорец бе през 2016, като оттогава имаше 24 срещи без успех за столичани.

Първото полувреме не предложи много интересен футбол, като почти липсваха положения пред двете врати. В 18-ата минута Спас Делев направи пробив, като Келиан ван дер Каап не успя да изчисти топката, която попадна в Клод Гонсалвеш, който стреля покрай десния стълб.

След половин час игра Марин Петков центрира, а Рикардиньо отклони топката, която се отби в защитник и излезе в корнер. Малко след това Петков стреля по диагонал, а топката премина опасно покрай левия стълб.

На полувремето Николай Костов смени вътрешните си халфове Карлос Охене и Асем Митков с по-офанзивните Патрик Мислович и Евертон Бала. Левски заигра много по-агресивно, а Фабио Лима откри резултата още в 48-ата минута. Той бе изведен чудесно отдясно от Джавад Ел Джемили и стреля, като с помощна на левия стълб топката влетя в мрежата.

Веднага след това гостите можеха да изравнят, като Йоан Йорданов бе изведен сам срещу вратаря Андреев, но се забави, а ударът на Делев бе блокиран.

В 52-рата минута Галчев ме близо до втори гол, но ударът му от волен мина над напречната греда. След това вратарят Дамян Христов спаси удари на Ел Джемили и Марин Петков.

В 83-ата минута игралият отлично Мислович изведе Чандъров, който стреля в десния стълб. Малко след това Чандъров падна на земята при единоборство, но изрита с бутоните Николай Николов от гостите и бе изгонен с директен червен картон от съдията Крисиян Колев.

Към 17:12 на 17.06.2024 Новините от днес

ВКС върна за ново разглеждане на Софийския апелативен съд делото срещу Боян С.-Р. за непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото, извършени в ЛГБТИ общностния център Rainbow Hub през 2021 г.