Саутхямптън се завръща в елита

site.btaНационалът Илия Груев и неговият Лийдс не успяха да спечелят промоция за Висшата лига в Англия

снимка: John Walton /PA via AP

Тимът на Лийдс Юнайтед, където играе българският национал Илия Груев-младши, загуби от Саутхямптън с 0:1 в последния плейофен двубой за влизане във Висшата лига и не успя да спечели място в английския футболен елит.

Груев бе титуляр и игра цял мач за отбора на Лийдс по време на решителния сблъсък на стадион „Уембли“ в Лондон.

Победният гол за Саутхямптън бе дело на Адам Армстронг в 24-ата минута на срещата, а футболистите на Лийдс претърпяха четвърто поредно поражение във финален мач от плейофите и ще играят във втора дивизия - Чемпиъншип и през следващия сезон.

Армстронг бе близо до второ попадение във вратата на Лийдс в 45-ата минута, но вратарят Илан Меслие отрази удара му.

Малко след почивката Крисенсио Съмървил получи добър пас в атака за Лийдс и стреля, но прати топката над вратата на Саутхямптън.

Самуел Едози пропусна отлична възможност „светците“ в 68-ата минута, последвана от нов шанс и за Лийдс в 84-ата, когато Даниел Джеймс удари греда след като комбинира с Груев.

Джеймс можеше да изравни за Лийдс в четвъртата минута на добавеното време на двубоя, но не успя да преодолее вратаря на противника Алекс Маккарти и футболистите на Саутхямптън ликуваха.

Саутхямптън се присъедини към Лестър и Ипсуич, който по-рано също спечелиха място във Висшата лига през следващия сезон.

Към 18:03 на 17.06.2024 Новините от днес