site.btaХебър се справи с Етър и ще играе в Първа лига и през следващия сезон

Хебър се справи с Етър и ще играе в Първа лига и през следващия сезон
снимка: БТА, Гергана Куртакова

Първенство на България по футбол, мач от 35-ия кръг на efbet Лига (Трета група) между отборите на Хебър (Пазарджик) и Етър (Велико Тръново):

Хебър (Пазарджик) - Етър (Велико Тръново) - 3:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Мартин Моран 45+3, 1:1 Жоао Сеско 47, 2:1 Шейх Диаманка 65, 3:1 Атанас Кабов 85

стадион: "Георги Бенковски", Пазарджик
главен съдия: Стоян Арсов
жълти картони: Петър Дебърлиев, Ангел Бастунов, Шейх Диаманка (Хебър), Мартин Моран, Горка Ларучея, Георги Александров, Мартин Николов (Етър)

състав на Хебър (Пазарджик): Петър Дебърлиев, Жоао Сеско, Лазар Марин, Архан Исуф, Йохан Н'зи (38-Стилиян Тисовски), Николай Николаев (46-Божидар Пенчев), Ангел Бастунов, Георги Каракашев, Николас Пенев (46-Атанас Кабов), Марк-Емилио Папазов (46-Олексий Збун), Шейх Диаманка (87-Октай Хамдиев)

състав на Етър (Велико Тръново): Кристиян Секулич, Георги Александров, Горка Ларучея, Дидис Пита (76-Хосе Карлос ван Ранкин), Жан-Марк Тибоуе (69-Клифорд Яйсен), Иван Василев, Кольо Станев, Мартин Николов, Мартин Моран (90-Радослав Найденов), Принс Мбаке (70-Луис Кордова), Шахредин Букхолда (69-Александър Мишов)

Отборът на Хебър победи Етър с 3:1 като домакин в двубой от последния, 35-и кръг в Трета група на Първа лига и си осигури оставане в българския футболен елит, заемайки 13-а позиция с 34 точки.

Етър, за който вече бе ясно, че отпада във Втора лига, остана на последното 16-о място със 17 точки.

Футболистите на Хебър направиха слабо първо полувреме срещу Етър, който успя да поведе в края му.

Мартин Моран реализира за гостите от Велико Търново в третата минута на добавеното време на първата част.

Жоао Сеско изравни за Хебър скоро след поднавяванета на играта  в 47-ата минтуа. Ситуацията беше проверена със системата за видеоарбитраж-ВАР, но засада нямаше и голът бе зачетен.

В 62-ата минута пазарджиклии вкараха втори гол. Шейх Диаманка получи пред дъгата на наказателното поле и реализира, но последва намесата на ВАР. Оказа се, че има засада, попадението не бе зачетено и резултатът остана 1:1.

Малко по-късно домакините все пак стигнаха до втори гол, дело на Шейх Диаманка в 65-ата минута.

Влезлият като резерва Атанас Кабов оформи крайното 3:1 в полза на пазарджиклии в 85-ата минута на срещата.

Към 07:10 на 17.06.2024 Новините от днес