site.btaСпартак Плевен пречупи Черноморец и изравни серията за третото място в Националната баскетболна лига за мъже

снимка: БТА, архив

Спартак Плевен надви вицешампиона от миналия сезон Черноморец със 77:64 (20:17, 14:17, 16:17, 27:13) като домакин в зала „Балканстрой“ в Плевен във втория мач от плейофа за третото място в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и изравни серията на 1-1 победи.

Играе до две победи от три възможни срещи, а ключовият трети двубой ще се проведе на 27 май в Бургас.

Сблъсъкът, който е повторение на финала за Купата на България по-рано тази година, в който надделя Черноморец, бе доста оспорван и се реши в последните минути.

След сравнително равностойно първо полувреме резултатът на почивката бе равен 34:34. Гостите имаха леко преимущество в третата четвърт, като на моменти водеха с 6 точки, но плевенчани стопиха аванса им до само 1 точки при 50:51 след 30 минути игра.

Баскетболистите на Спартак Плевен започнаха концентриране последната част и в заключителните минути вдигнаха разликата до 16 точки, подпечатвайки успеха си и израняването в серията.

Николай Стоянов бе най-резултатен с 15 точки, 2 борби и 2 асистенции. Денислав Вутев добави 12 точки и 6 борби, а с 11 точки, 4 борби и 3 асистенции завърши Константин Тошков.

За Черноморец Травис Макконико реализира 16 точки и 3 борби, а по 13 точки вкараха Шон Смит и Евгени Хаджирусев.

Към 00:14 на 17.06.2024 Новините от днес