site.btaБългария отстъпи пред Канада за втора загуба във волейболната Лига на нациите при мъжете

снимка: БТА, архив

Представителният отбор на България загуби от състава на Канада с 0:3 (22:25, 28:30, 24:26) във втората си среща от група 1 на Лигата на нациите по волейбол за мъже. Така българските волейболисти допуснаха второ поражение след това от олимпийския шампион Франция на старта на състезанието и остават без спечелен гейм в турнира. Канадците натрупаха два успеха от три изиграни срещи до момента.

В следващия си мач националите ще се изправят срещу САЩ в събота, 25 май от 20:00 часа, а в неделя, 26 май отново от 20:00 часа ще играят срещу отбора на Нидерландия.

Селекционерът Джанлоренцо Бленджини избра сред титулярите Симеон Николов, Димитър Димитров, Георги Татаров, Денис Карягин, Алекс Грозданов, Илия Петков и либерото Мартин Божилов, като не направи промени в сравнение с първия мач срещу Франция. В игра като резерви се включиха още Аспарух Аспарухов, Владимир Гърков, Самуил Вълчинов и Николай Колев.

Българите започнаха добре двубоя и поведоха с 9:5 в първия гейм, а впоследствие имаха аванс от 12:9 и 14:11. Три поредни точки за канадците доведоха до обрат от 13:15 до 16:15 в тяхна полза. Преследването в резултата продължи, но Канада взе две точки аванс при 22:20 и затвори гейма при 25:22.

Последва много оспорвана втора част, в която разликата не надвишаваше 2 точки до момента, в който канадците дръпнаха с 19:16 и 20:17. Отлична серия от 5 поредни точки донесе обрат за България и преднина от 22:20 и 23:21. Националите обаче не успяха да се възползват от геймбол при 24:23, отразиха четири шанса за Канада да приключи частта, но не сполучиха при петата възможност и съперникът поведе с 2:0 след крайното 30:28.

Третият гейм започна с обещаващо за българите, който поведоха с 6:3, но бързо изпуснаха преднината си, а канадците изравниха играта и поеха водачеството, макар и само с точка-две. След равенство 17:17 тимът на Канада направи серия от пет точки до 22:17. Последваха силни моменти за България и изравняване за 22:22. Противниците взеха следващите две точки за 24:22, националите пак изравниха за 24:24, но Канада стигна до успеха с 26:24, а с това и в мача с 3:0 гейма.

Димитър Димитров бе най-резултатен за България с 15 точки, а 13 реализира Георги Татаров.

За канадския тим Ерик Льопки завърши с 14 точки.

Към 23:03 на 16.06.2024 Новините от днес